Nieustanne odkrywanie ruchu

Rolex i Kino

HOŁD DLA KINA

Szósty raz z rzędu Rolex jest Dumnym Sponsorem ceremonii rozdania Oscarów®, która odbywa się w Dolby® Theatre w Hollywood.

W 2017 roku Rolex został partnerem najwyższego autorytetu w świecie kinematografii – Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Kluczowe założenia, które połączyły obie instytucje, to wspólna wiara w doskonałość, wspieranie talentów, wspieranie postępu oraz troska o przekazywania wiedzy przyszłym pokoleniom.

Pokazany po raz pierwszy podczas 94. ceremonii wręczenia Oscarów® film The Path jest hołdem marki Rolex dla arcydzieł filmowych oraz wartości współdzielonych ze światem filmu.

Nominacja do Oscara® lub zdobycie słynnej statuetki wprowadza każdy film do repertuaru klasycznych pozycji filmowych. 

Dowiedz się, kto stoi za filmami przedstawionymi w The Path i co przyciągnęło uwagę Akademii, klikając na zdjęcia poniżej lub przewijając stronę.

Dowiedz się, kto stoi za filmami przedstawionymi w The Path i co przyciągnęło uwagę Akademii, klikając na zdjęcia poniżej.

King Kong

King Kong

Zaprezentowany w 2006 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz

Scenografia: Grant Major
Dekoracje: Dan Hennah i Simon Bright

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż dźwięku

Mike Hopkins
Ethan Van der Ryn

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Christopher Boyes
Michael Semanick
Michael Hedges
Hammond Peek

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

Joe Letteri
Brian Van't Hul
Christian Rivers
Richard Taylor

reżyseria: Peter Jackson

Gladiator

Gladiator

Zaprezentowany w 2001 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Russell Crowe

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor drugoplanowy

Joaquin Phoenix

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz

Scenografia: Arthur Max
Dekoracje: Crispian Sallis

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

John Mathieson

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze kostiumy

Janty Yates

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Ridley Scott

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Pietro Scalia

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Hans Zimmer

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Douglas Wick
David Franzoni
Branko Lustig
(Producenci)

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Scott Millan
Bob Beemer
Ken Weston

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

John Nelson
Neil Corbould
Tim Burke
Rob Harvey

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz oryginalny

Scenariusz: David Franzoni, John Logan i William Nicholson
Scenariusz oryginalny: David Franzoni

reżyseria: Ridley Scott

Nowy początek

Nowy początek

Zaprezentowany w 2017 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Bradford Young

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Denis Villeneuve

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Joe Walker

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Shawn Levy
Dan Levine
Aaron Ryder
David Linde
(Producenci)

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia

Najlepsza scenografia: Patrice Vermette
Dekoracje: Paul Hotte

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż dźwięku

Sylvain Bellemare

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Bernard Gariépy Strobl
Claude La Haye

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

Scenariusz: Eric Heisserer

reżyseria: Denis Villeneuve

Czarnoksiężnik z Oz

Czarnoksiężnik z Oz

Zaprezentowany w 1940 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz

Cedric Gibbons
William A. Horning

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Herbert Stothart

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza piosenka

"Over The Rainbow"
muzyka: Harold Arlen
słowa: E. Y. Harburg

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Metro-Goldwyn-Mayer

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

A. Arnold Gillespie, Douglas Shearer

reżyseria: Victor Fleming

Sound of metal

Sound of Metal

Zaprezentowany w 2021 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Riz Ahmed

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor drugoplanowy

Paul Raci

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Mikkel E. G. Nielsen

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Bert Hamelinck
Sacha Ben Harroche
(Producenci)

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Nicolas Becker
Jaime Baksht
Michelle Couttolenc
Carlos Cortés Navarrete
Phillip Bladh

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz oryginalny

Scenariusz: Darius Marder & Abraham
Marder
Scenariusz oryginalny: Darius Marder & Derek Cianfrance

reżyseria: Darius Marder

Truman Show

Truman Show

Zaprezentowany w 1999 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor drugoplanowy

Ed Harris

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Peter Weir

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz oryginalny)
Andrew Niccol

reżyseria:Peter Weir

Papierowy księżyc

Papierowy księżyc

Zaprezentowany w 1974 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Madeline Kahn

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Tatum O'Neal

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Richard Portman
Les Fresholtz

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz adaptowany)
Alvin Sargent

reżyseria: Peter Bogdanovich

Czas mroku

Czas mroku

Zaprezentowany w 2018 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Gary Oldman

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Bruno Delbonnel

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia

Najlepsza scenografia: Sarah Greenwood
Dekoracje: Katie Spencer

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze kostiumy

Jacqueline Durran

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza charakteryzacja

Kazuhiro Tsuji
David Malinowski
Lucy Sibbick

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Tim Bevan
Eric Fellner
Lisa Bruce
Anthony McCarten
Douglas Urbanski
(Producenci)

reżyseria: Joe Wright

Obywatel Milk

Obywatel Milk

Zaprezentowany w 2009 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Sean Penn

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor drugoplanowy

Josh Brolin

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze kostiumy

Danny Glicker

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Gus Van Sant

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Elliot Graham

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Danny Elfman

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Dan Jinks
Bruce Cohen
(Producenci)

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz oryginalny

Scenariusz: Dustin Lance Black

reżyseria: Gus Van Sant

Wielki mistrz

Wielki mistrz

Zaprezentowany w 2014 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Philippe Le Sourd

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze kostiumy

William Chang Suk Ping

reżyseria: Wong Kar-wai

Ultimatum Bourne’a

Ultimatum Bourne’a

Zaprezentowany w 2008 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Christopher Rouse

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż dźwięku

Karen Baker Landers
Per Hallberg

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Scott Millan
David Parker
Kirk Francis

reżyseria: Paul Greengrass

Grawitacja

Grawitacja

Zaprezentowany w 2014 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka

Sandra Bullock

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Emmanuel Lubezki

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Alfonso Cuarón

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Alfonso Cuarón
Mark Sanger

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Steven Price

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Alfonso Cuarón
David Heyman
(Producenci)

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia

Najlepsza scenografia: Andy Nicholson
Dekoracje: Rosie Goodwin i Joanne
Woollard

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż dźwięku

Glenn Freemantle

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Skip Lievsay
Niv Adiri
Christopher Benstead
Chris Munro

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

Tim Webber
Chris Lawrence
David Shirk
Neil Corbould

reżyseria: Alfonso Cuarón

Terminator 2

Terminator 2: Dzień sądu

Zaprezentowany w 1992 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Adam Greenberg

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Conrad Buff
Mark Goldblatt
Richard A. Harris

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza charakteryzacja

Stan Winston
Jeff Dawn

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Tom Johnson
Gary Rydstrom
Gary Summers
Lee Orloff

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Gary Rydstrom
Gloria S. Borders

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

Dennis Muren
Stan Winston
Gene Warren, Jr.
Robert Skotak

reżyseria: James Cameron

Taksówkarz

Taksówkarz

Zaprezentowany w 1977 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Robert De Niro

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Jodie Foster

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Bernard Herrmann

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Michael Phillips
Julia Phillips
(Producenci)

reżyseria: Martin Scorsese

Thelma i Louise

Thelma i Louise

Zaprezentowany w 1992 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka

Geena Davis

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka

Susan Sarandon

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Adrian Biddle

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Ridley Scott

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Thom Noble

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz oryginalny)
Callie Khouri

reżyseria: Ridley Scott

Absolwent

Absolwent

Zaprezentowany w 1968 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Dustin Hoffman

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka

Anne Bancroft

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Katharine Ross

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Robert Surtees

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Mike Nichols

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Lawrence Turman (Producent)

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz adaptowany)
Calder Willingham
Buck Henry

reżyseriaMike Nichols

Północ, północny zachód

Północ, północny zachód

Zaprezentowany w 1960 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz (film barwny)

Scenografia: William A. Horning, Robert Boyle, Merrill Pye
Dekoracje: Henry Grace, Frank McKelvy

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

George Tomasini

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz oryginalny)
Ernest Lehman

reżyseria:Alfred Hitchcock

Matrix

Matrix

Zaprezentowany w 2000 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Zach Staenberg

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

John Reitz
Gregg Rudloff
David Campbell
David Lee

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Dane A. Davis

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze efekty specjalne

John Gaeta
Janek Sirrs
Steve Courtley
Jon Thum

reżyseriaLana i Lilly Wachowskie

Billy Elliot

Billy Elliot

Zaprezentowany w 2001 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Julie Walters

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Stephen Daldry

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Najlepszy scenariusz oryginalny)
Scenariusz: Lee Hall

reżyseria: Stephen Daldry

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Gdyby ulica Beale umiała mówić

Zaprezentowany w 2019 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Regina King

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza muzyka oryginalna

Nicholas Britell

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz

(Scenariusz adaptowany)
Scenariusz: Barry Jenkins

reżyseria: Barry Jenkins

Rocketman

Rocketman

Zaprezentowany w 2020 roku

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza piosenka

"(I'm Gonna) Love Me Again"
muzyka: Elton John
słowa: Bernie Taupin

reżyseria: Dexter Fletcher

Aviator

Aviator

Zaprezentowany w 2005 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor

Leonardo DiCaprio

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy aktor drugoplanowy

Alan Alda

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza aktorka drugoplanowa

Cate Blanchett

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz

Scenografia: Dante Ferretti
Dekoracje: Francesca Lo Schiavo

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Robert Richardson

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze kostiumy

Sandy Powell

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza reżyseria

Martin Scorsese

Laureat Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy montaż

Thelma Schoonmaker

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film

Michael Mann
Graham King
(Producenci)

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Tom Fleischman
Petur Hliddal

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz oryginalny

Scenariusz: John Logan

reżyseria: Martin Scorsese

Amelia

Amelia

Zaprezentowany w 2002 roku

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsza scenografia i dekoracje wnętrz

Scenografia: Aline Bonetto
Dekoracje: Marie-Laure Valla

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepsze zdjęcia

Bruno Delbonnel

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy film nieangielskojęzyczny

Jean-Pierre Jeunet
(Francja)

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy dźwięk

Vincent Arnardi
Guillaume Leriche
Jean Umansky

Nominacja do Nagrody Akademii w kategorii
Najlepszy scenariusz oryginalny

Scenariusz: Guillaume Laurant i Jean-Pierre Jeunet
Dialogi: Guillaume Laurant

reżyseria: Jean-Pierre Jeunet

Udostępnij tę stronę